SPOJENÍ

Do Solopysk se dostanete poměrně snadno. A máte hned někoilk možností. Jednou je klasická automobilová doprava. Přes Radotín se dostanete do Černošic a hned první zatáčka vpravo je odbočka do Solopysk. Tudy pojedete asi 2 km přímo až na místo. Můžete zaparkovat u hospody nebo u kapličky. Nedoporučuji užívat lesní a polní cesty, neboť auta devastují prostředí, krom toho tyto cesty jsou v zoufalém stavu, takže riskujete poškození vozidla.

2. možnost je doprava vlakem do Černošic, a pak se vydáte buď po silnici nebo po četných lesních stezkách nebo si sednete na autobus číslo: 313 (z nádraží Radotín - Solopysky - Černošice) nebo 314 (odbočuje do Vonoklas). A hned za kopcem Babka (364 m.n.m.) se vám otevře tato vesnička. Do Solopysk vede i štěrková silnice z Třebotova.

Nejlepší a zároveň nejrychlejší spojení z Prahy je na kole. V blízkosti je spousta cyklistických stezek. Budu demonstrovat trasu z centra Prahy: dostaňte se na nábřeží pod Vyšehradem, pokračujte po cyklistické stezce do Podolí a dál až k Barrandovskému mostu, na něm je rovněž cyklistická stezka. Přejeďte ho a dostanete se na naučnou stezku podél Barrandovských skal, ta je dlouhá asi 2 km. V Malé Chuchli podjeďte Strakonickou výpadovku a dejte se směrem doleva na Lahovice, pojedete kolem fotbalového hřiště, přebrodíte 1 potok a budete pokračovat rovně, až se dostanete na frekventovanou silnici vedoucí do Radotína. Jakmile budete v Radotíně, tak se dejte směrem k mostu přes Berounku. Tam už jsou ukazatelé do Černošic (cyklistická stezka). A z Černošic je už velice snadné se dostat do Solopysk. Jedná se zhruba o 28 kilometrovou trasu a pouze 5km jedete po silnici s automobilovým provozem.